jak lepiej grac w cs go
Poradniki 0 Comments

Jak lepiej grać w CS GO? #1 Ustawienia!

Jeżeli jesteś na tej stronie, żeby dowiedzieć się jak lepiej grać w CS GO to świetnie trafiłeś! Pragnę Cie serdecznie przywitać w pierwszym wpisie, z cyklu porad do Counter Strike’a i bez zbędnego przedłużania zapraszam do artykułu.

Jak lepiej grać w CS GO – ustawienia!

Zaczynając przygodę z poważnym graniem nie wolno zapominać o tak ważnej kwestii jaką są ustawienia. Jeśli chcesz lepiej grać w CS GO jest to totalna podstawa. To właśnie od ustawień zależy między innymi liczba klatek na sekundę, a także komfort samej gry. Najważniejsze ustawienia obejmują:

Jak lepiej grać w CS GO – czułość myszy

Żeby być dobrym w CS GO, trzeba dobrać odpowiednią czułość myszy. Obowiązkowym jest wyłączenie akceleracji. Pomaga wyrobić to odpowiednią pamięć mięśniową, a ruch na podkładce zawsze będzie odpowiadał ruchowi kursora na ekranie (bez względu na szybkość przesuwania). Warto ustawić taką czułość myszy, żeby przesuwając od środka podkładki do jej krawędzi wykonać obrót w grze o 180 stopni. Kiedy rywal znajdzie się za naszymi plecami wystarczy szybko, wykonać maksymalny ruch myszą po podkładce i już mamy go w zasięgu!

Czułość myszy ma również znaczenie podczas zbliżenia (scope) i wpływa na czas w jakim namierzysz przeciwnika.

Jak lepiej grać w CS GO – Ustawienia monitora

Większość zawodowych graczy korzysta z proporcji monitora 4:3 oraz rozdzielczości 1024×768. Warto też zwrócić uwagę na to, żeby sam monitor miał możliwie dużo herc. W counter-strike najlepiej grać z częstotliwością 144 Hz.

Jak lepiej grać w CS GO – ustawienia karty graficznej

Motion Blur, Wait for Vertical Sync, FXAA Anti Aliasing – żeby lepiej grać w CS GO te ustawienia lepiej wyłączyć.

Effect Detail oraz Shader Detail uruchamiamy tylko wtedy kiedy nasz komputer jest na to gotowy i nie spowoduje to zacięć (lagów).

Global Shadow Quality – polecamy trzymać jak najwyżej, żeby lepiej widzieć w ciemności.

Jak lepiej grać w CS GO – Audio!

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważny jest dźwięk w tej grze. Żadne głośniki nie sprawdzą się tak dobrze jak słuchawki. Należy w karcie dźwiękowej wybrać odpowiednie ustawienia, które wskazują na to, że korzystamy z słuchawek. Najlepiej przetestować, ponieważ nie ma lepszej metody jak lepiej grać w CS GO, niż słyszeć lepiej co dzieje się w około!

Jeżeli wpis Ci się podobał to skomentuj jakie według Ciebie ustawienia są najlepsze i jakie zagadnienia poruszyć w następnej części tej serii poradnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *